Kaliska galeria Calisia już za dwa lata?

Już od dłuższego czasu wiele mówi się w Kaliszu na temat planowanej budowy centrum handlowego Calisia Kalisz. W pojawiających się informacjach zachodzą drobne zmiany w porównaniu do tych, które pojawiały się do niedawna. Wiadomości jest jednak coraz więcej i plany okazują się coraz bardziej realistyczne.

Galeria Calisia Kalisz zostanie usytuowana przy ulicy Wojska Polskiego, a więc jednej z ważniejszych w mieście. Niedaleko znajduje się skrzyżowanie ulic Serbinowskiej i Młynarskiej. Dostęp do obiektu z centrum miasta będzie zatem zadowalający. Inwestorem jest wielka spółka Antan Development Polska, odpowiedzialna za wiele obiektów na świecie. Deweloper dysponuje majątkiem ocenianym na miliard euro, co stanowi solidne zabezpieczenie projektu. Warto podkreślić, że jest to jeden z dwóch pierwszych projektów wykonywanych przez grupę Antan w Polsce.

Nadal wiele szczegółów dotyczących inwestycji nie trafiła do ogólnej wiadomości, wiadomo natomiast, że w Galerii Calisia Kalisz znajdą się dwa duże sklepy ? jeden spożywczy, a drugi budowlany. Jest to nawiązanie do typowego i sprawdzonego sposobu zagospodarowania tego typu budynków w Polsce. Obiekt będzie dysponował około 22 tysiącami metrów kwadratowych. Deweloper zapowiada, że Calisia będzie oddana do użytku już za dwa lata, a prace ruszą na początku 2012 roku.